Messi: Težak udarac za Argentinu, poraz koji boli
(Izvor: The Advertiser)

Kapiten argentinske reprezentacije Lionel Messi izjavio je danas poslije poraza od Saudijske Arabije na prvoj utakmici Svjetskog prvenstva u Kataru da je to veoma težak udarac i poraz koji boli.

"To je veoma težak udarac, poraz koji boli, ali moramo da nastavimo da imamo povjerenja u sebe. Ne predajemo se", rekao je Messi.

Prema njegovim riječima, poslije prvog datog gola, argentinski tim nije se vratio igri koju su pokazivali na ranijim utakmicama.

"Brzo smo dali gol i to nas je zavelo. Znali smo da može da se desi da ne odigramo na najbolji način prvu utakmicu. Nismo se snašli... I kako su minuti odmicali, sa suprotnim rezultatom od željenog, stvari su postajale sve teže", dodao je Messi.

Saudijska Arabija pobijedila je danas poslije preokreta Argentinu sa 2:1, u prvoj utakmici Grupe C na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Argentina je povela u 10. minutu golom Lionela Messija iz jedanaesterca. Izjednačio je Saleh Al Šehri u 48. minutu, a veliku, iznenađujuću pobjedu Saudijskoj Arabiji donio je Salem Al Davsari lijepim golom u 53. minutu.

Lionel Messi Argentina Saudijska Arabija Svjetsko prvenstvo Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. Svjetsko prvenstvo 2022.