Manchester Citya osvojio četvrtu uzastopnu titulu u Premier ligi
(Izvor: EPA-EFE/ASH ALLEN EDITORIAL)

Fudbaleri Manchester Citya osvojili su danas rekordnu četvrtu uzastopnu šampionsku titulu u Premier ligi, pošto su na svom terenu pobijedili West Ham 3:1, u utakmici posljednjeg kola. Uoči današnjeg posljednjeg kola City je imao dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Arsenal i bila mu je potrebna pobjeda za četvrtu uzastopnu titulu. Arsenal je na domaćem terenu pobijedio Everton 2:1, ali mu to nije bilo dovoljno.

City je na Etihadu poveo golovima Phil Fodena, koji je prvi gol postigao poslije minut i 18 sekundi, a drugi gol u 18. minutu. West Ham je smanjio makazicama Mohammeda Kudusa u 42. minutu, a treći gol za domaće postigao je Rodri u 59. minutu i obezbijedio šestu titulu u posljednjih sedam utakmica.

"Nisam samo ja, svi momci su igrali u važnim utakmicama, ponovo smo imali isti scenarijo. Imali smo samopouzdanja, isplatilo se. Savršeno smo počeli, nadimak Snajper će sada ostati zauvijek. Ovaj osjećaj nikada ne dosadi. Zauvijek želim ovakav pobjednički osjećaj", rekao je Phoden za Sky.

City je sezonu završio sa 91 bodom, dva boda više od Arsenala. Liverpool je zauzeo treće mjesto na tabeli sa 82 boda, a Aston Villa je četvrta sa 68 i te dvije ekipe će pored City i Arsenala igrati u Ligi pravaka.

Iz lige su ispali Luton, Burnley i Sheffield United koji su zauzeli 18, 19. i 20. mjesto na tabeli.

Fudbaleri Nottingham Foresta izborili su opstanak pošto su na gostujućem terenu pobijedili Burnley 2:1.