Manchester City ubjedljiv protiv Arsenala
(Izvor: EPA-EFE/TIM KEETON)

Fudbaleri Manchester Citya pobijedili su danas na svom terenu Arsenal sa 5:0, u utakmici trećeg kola Premier lige.

Aktuelni šampion poveo je u sedmom minutu golom Ilkaya Gundogana, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Ferran Torres. Treći pogodak za domaće postigao je Gabriel Jesus, a zatim je strijelac bio Rodri.

Konačan rezultat postavio je Torres, svojim drugim golom na utakmici, u 84. minutu.

Arsenal je od 35. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Granit Xhaka pošto je startovao sa obije noge na Joa Cancela.

City je sada prvi na tabeli sa šest bodova.

Arsenal je danas samo imao jedan šut ka golu, ali on nije išao u okvir gola. Ekipa je posljednja na tabeli posle sva tri poraza na početku šampionata, uz gol razliku 0:9.