Manchester City slavio u Beogradu
(Izvor: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Fudbaleri Manchester Cityja slavili su večeras u Beogradu protiv Crvene zvezde rezultatom 3:2 u susretu šestog kola grupe G UEFA Lige šampiona.

“Građani“ su poveli golom Micaha Hamiltona u 19. minuti, da bi u 62. Oscar Bobb povisio na 2:0. Ipak, Zvezda se nije predavala protiv aktuelnog šampiona Evrope, pa je u 76. minuti pogotkom Hwang In-Beoma smanjila na 1:2. No, City je svega desetak minuta kasnije stigao do trećeg gola. Strijelac s bijele tačke bio je Kalvin Phillips. Konačnih 3:2 za goste postavio je Aleksandar Katai golom u prvoj minuti sudijske nadoknade.

U drugom večerašnjem ogledu grupe G Leipzig je sa 2:1 savladao Young Boys.

U osminu finala Lige šampiona plasirali su se Manchester City i Leipzig, dok će Young Boys takmičenje nastaviti u Ligi Evrope. Crvena zvezda se ovim porazom oprostila od Evrope.