Manchester City poslije preokreta pobijedio Luton, poraz Chelseja
(Izvor: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT EDITORIAL)

Fudbaleri Manchester Citya pobijedili su danas na gostujućem terenu poslije preokreta Luton sa 2:1, u utakmici 16. kola Premier lige.

Luton je poveo golom Elijaha Adebaya u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a aktuelni šampion preokrenuo je golovima u drugom poluvremenu.

Izjednačio je Bernardo Silva u 62. minutu, a tri minuta kasnije pobjedonosni gol postigao je Jack Grealish.

Utakmicu je zbog povrede stopala propustio napadač Citya Erling Haaland, a trener Pep Guardiola rekao je da ne zna koliko će fudbaler odsustvovati.

To je prva pobjeda Citya u posljednjih mjesec dana u prvenstvu. Ekipa je prekinula niz od četiri utakmice bez pobjede u Premijer ligi i četvrta je na tabeli sa 33 boda, četiri manje od prvoplasiranog Liverpoola. Arsenal ima 36 bodova, a trećeplasirana Aston Villa 35.

Luton je pretrpio treći uzastopni poraz, ukupno 11. i u zoni ispadanja zauzima 18. mjesto na tabeli sa devet bodova.

Fudbaleri Evertona pobijedili su na svom terenu Chelsea sa 2:0. Ekipa iz Liverpoola je vezala treću pobjedu i 17. je na tabeli sa 13 bodova, četiri više od Lutona, koji je prvi ispod crte. Chelsea je pretrpio drugi uzastopni poraz, ukupno sedmi u ligi i ima 19 bodova na 12. mjestu na tabeli.

Fudbaleri Fulhama pobijedili su na svom terenu u londonskom derbiju West Ham sa 5:0. Poslije druge uzastopne pobjede Fulham je 10. na tabeli sa 21 bodom, dok West Ham ima tri boda više na devetom mjestu.