Manchester City dovodi Andersona za rekordnih 130 miliona funti
Fudbalski klub Manchester City postigao je dogovor sa Nottingham Forestom o transferu veziste Elliota Andersona vrijednom do 130 miliona funti, što će predstavljati novi rekord britanskog fudbala, prenijeli su danas britanski mediji. Anderson (23) bi uskoro trebalo da obavi ljekarske preglede, nakon čega će i zvanično postati novi igrač Manchester Cityja, prenosi BBC.
Forest je odbio dvije prethodne ponude šampiona Engleske, insistirajući na traženoj cifri, koja će premašiti dosadašnji britanski rekord od 125 miliona funti, koliko je prošlog ljeta Liverpool platio Newcastleu za Alexandera Isaka.
Lični uslovi ne bi trebalo da predstavljaju prepreku, a očekuje se da transfer bude završen nakon što je Manchester City poslao treću, uspješnu ponudu.
Anderson se trenutno nalazi sa reprezentacijom Engleske na Svjetskom prvenstvu, gdje se priprema za posljednju utakmicu grupne faze protiv Paname.
"Fokusiran sam samo na sadašnjost. Moj plan je da pružim najbolje partije za Englesku i sve ostalo ostavljam po strani", rekao je Anderson.
Vezista je u Nottingham Forest stigao 2024. godine iz Newcastlea za 35 miliona funti. Za klub je odigrao 88 utakmica i postigao četiri gola.
Beta/federalna.ba
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.