Mainz pobijedio Bayern, Bochum slavio protiv Dortmunda
(Izvor: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Fudbaleri Mainza pobijedili su danas na svom terenu ekipu Bayerna iz Minhena sa 3:1, u utakmici 32. kola njemačke Bundeslige. Bayern je doživio peti poraz od početka šampionata, ali je i dalje prvi na tabeli sa 75 bodova, dok je Mainz trenutno deveti sa 42 osvojena boda.

Mainz je golovima Jonathana Burkardta u 18. i Mousse Niakhatea u 27. minutu poveo sa 2:0, Robert Lewandowski je smanjio tu prednost u 33. minutu, a pobjedu domaćeg tima potvrdio je Leandro Barreiro Martins u 57. minutu.

Fudbaleri Bochuma pobijedili su u gostima Borussiju Dortmund sa 4:3.

Bochum je poveo preko Sebastiana Poltera u trećem i Gerrita Holtmanna u osmom minutu, ali je domaći tim golovima Erlinga Haalanda sa penala u 18. i 30. minutu izjednačio na 2:2.

Haaland svojim trećim golom donio vodstvo Dortmundu u 63. minutu, ali je Bochum na kraju ipak odnio sva tri boda. Prvo je Jurgen Locadija u 81. minutu izjednačio na 3:3, da bi četiri minuta kasnije srbijanski fudbaler Miloš Pantović sa bijele tačke donio pobjedu Bochumu.

Dortmund je drugi na tabeli njemačkog šampionata sa 63 boda, dok je Bochum sada na 11. mjestu sa 39 bodova.

U preostalim utakmicama, fudbaleri Arminije i Herthe odigrali su neriješeno 1:1, istim rezultatom završena je i utakmica između Stuttgarta i Wolfsburga, dok je Keln pobijedio Augsburg u gostima sa 4:1.