Liverpool ubjedljiv protiv Southamptona, dva gola Jote
(Izvor: EPA-EFE/PETER POWELL)

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su danas na svom terenu ekipu Southamptona sa ubjedljivih 4:0, u utakmici 13. kola Premiershipa. "Crveni" su poveli poslije nepuna dva minuta igre, a strijelac je bio Diogo Jota. Sadio Mane je pored trojice igrača Soutemptona poslao loptu do Andyja Robertsona koji je potom lijepo pronašao Jotu kojem nije bilo teško da pogodi za 1:0.

Isti igrač je povisio na 2:0 u 32. minutu posle još jedne lijepe akcije Liverpoola i asistencije Mohameda Salaha, da bi se pet minuta kasnije u strijelce upisao i Thiago Alcantara.

Konačan rezultat postavio je Virgil van Dijk u 52. minutu, na asistenciju Trenta Alexandera-Arnolda.

Ekipa Jurgena Kloppa je upisala osmu pobjedu u šampionatu i druga je na tabeli sa 28 bodova, odnosno ima bod manje od Chelseaja koji ima meč manje. Southampton je, poslije petog poraza, na 14. poziciji sa isto toliko bodova.

Liverpool u narednom kolu očekuje derbi, odnosno gostovanje Evertonu, dok će Southampton dočekati Leicester.

Fudbaleri Aston Ville pobijedili su u gostima Crystal Palace sa 2:1. Golove za Aston Villu su postigli Matt Target u 15. i John McGinn u 86. minutu, dok je jedini pogodak za Crystal Palace postigao Marc Guehi u 95. minutu.

Aston Villa je trenutno na 11. mjestu sa 16 bodova, koliko ima i Crystal Palace na desetoj poziciji.

Na utakmici Norwicha i Wolverhamptona nije bilo golova. Wolvesi su šesti tim lige sa 20 bodova, dok je Norwich pretposljednji sa devet bodova.