Liverpool rezultatom 9:0 pobjedio Bournemouth
(Izvor: EPA-EFE/Peter Powell)

Fudbalski klub Liverpool se upisao na listu klubova koji su postigli rekordan u broju datih golova u engleskoj Premier ligi pobjedom od 9:0 protiv Bournemoutha.

Luis Diaz dao je gol u trećoj minuti, dok je Harvey Elliott tri minute kasnije na Anfieldu povećao na 2:0. Treći pogodak za Liverpool postigao je Trent Alexander-Arnold u 28. minuti, a Roberto Firmino tri minute kasnije. Virgil van Dijk doveo je do rezultata prvog poluvremena 5:0.

Početkom drugog poluvremena Chris Mepham iz Bournemoutha postigao je autogol u 46. minuti, a Firmino je u 62. minuti postigao drugi pogodak.

Fabio Carvalho je u 80. minuti postigao osmi pogodak, a Diaz je u 85. minuti postavio konačnih 9:0.

Liverpool je ostvario svoju prvu pobjedu nakon prve tri utakmice bez pobjede u sezoni 2022./2023. Premier lige pošto je prošle sedmice izgubio od Manchester Uniteda 1:2.

U Premier ligi Manchester United dva puta je pobijedio rezultatom 9:0, prvi put protiv Ipswich Towna 1995., a drugi protiv Southamptona 2021. godine. Leicester City je 2019. pobijedio Southampton istim rezultatom.