Liverpool pobijedio City za finale FA kupa
(Izvor: EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT)

Fudbaleri Liverpoola plasirali su se u finale FA kupa, pošto su danas na Wembleyu pobijedili Manchester City sa 3:2. Liverpool je slavio golovima Ibrahime Konatea u devetom i Sadija Manea u 17. i 45. minutu, tako da i dalje ima šanse da ovu sezonu završi sa četiri osvojena trofeja.

Strijelci za City bili su Jack Grealish u 47. i Bernardo Silva u 91. minutu.

Liverpool će se za trofej u FA kupu boriti sa pobjednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Chelsea i Crystal Palace. Taj meč je na programu sutra od 17.30.

Nedjelju dana pošto su ovi timovi u Premiershipu odigrali neriješeno 2:2, u meč na Wembleyu je bolje i odlučnije ušla ekipa Jurgena Kloppa koja je nadigrala City u prvom poluvremenu i stigla do velike prednosti od 3:0.

Prvo je Konate u devetom minutu bio najbolji u skoku poslije kornera koji je izveo Andew Robertson, a potom je Mane u 17. minutu iskoristio veliku grešku golmana Cityja Zackaryja Steffena i duplirao prednost "crvenih".

John Stones je vratio loptu do američkog golmana koji je nije odmah ispucao što je dalo vremena Maneu da ukliza i pošalje je preko gol-linije.

Isti igrač je u 45. minutu "uhvatio" volej i pogodio za ubjedljivih 3:0 na poluvremenu.

Međutim, poslije manje od dva minuta igre u nastavku City je smanjio prednost Liverpoola pogotkom Grealisha. Gabrijel Jesus je ušao u kazneni prostor i poslao loptu do Griliša koji je lako savladao Alissona.

Konačan rezultat postavio je Silva u 91. minutu. Riyad Mahrez je lijepo prošao, njegov udarac je odbranio Alisson, ali je na odbijenu loptu natrčao Silva i poslao je u mrežu.