Liga šampiona: Ubjedljiva pobjeda Bayerna u Barceloni
(Izvor: AA)

Utakmicama prvog kola u grupama E, F, G i H počelo je ovosezonsko izdanje UEFA Lige šampiona. Večer je obilježio derbi grupe E na Nou Campu između Barcelone i Bayerna, u kojem je njemački šampion slavio ubjedljivim rezultatom 3:0.

Bayern je u vodstvo doveo Thomas Muller u 33, a pobjedu potvrdio Robert Lewandowski golovima u 56. i 85. minuti.

Odmah na startu Lige šampiona dogodilo se i veliko iznenađenje, a to je trijumf Young Boysa protiv Manchester Uniteda.

Švajcarski klub je pred svojim navijačima u grupi F slavio nakon preokreta rezultatom 2:1. Cristiano Ronaldo je rano doveo “crvene đavole“ u vodstvo, ali je crveni karton Aarona Wan-Bissake okrenuo utakmicu na stranu domaćina. Do velikog trijumfa Young Boys su odveli Nicolas Ngamaleu pogotkom u 66. i Jordan Siabetcheu u petoj minuti sudijske nadoknade.

Rezultati: grupa E: Barcelona – Bayern 0:3, Dynamo Kiev – Benfica 0:0; grupa F: Young Boys – Manchester United 2:1, Villarreal – Atalanta 2:2; grupa G: Sevilla – Salzburg 1:1, Lille – Wolfsburg 0:0; grupa H: Chelsea – Zenit 1:0, Malmo FF – Juventus 0:3.