Kvalifikacije za SP: Košarkaši Srbije poslije velike drame savladali Tursku
(Izvor: AA)

Košarkaši Srbije su u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu savladali Tursku rezultatom 77:76, u meču 10. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija je u meču Grupe "I" nakon vrlo zanimljive igre na obje strane prvu četvrtinu dobila sa 24:21, a u drugom dijeli igre turska selekcija je pružila dobar otpor i bilo je 13:13, pa je domaćin na poluvremenu imao prednost od 37:34.

Turski košarkaši su nakon odlične igre treću dionicu dobili sa 20:17 te poravnali na 54:54. Srbija je nakon veoma neizvjesne završnice posljednju četvrtinu dobila sa 23:22 za konačnih 77:76.

Najefikasniji u timu Srbije su bili Marko Gudurić sa 18 i Dušan Ristić 16 poena, a kod Turske Scottie Wilbekin koji je ubacio 22 i Onuralp Bitim sa 18 poena.

Košarkaši Srbije su ovom pobjedom napravili veliki korak ka plasmanu na svjetski šampionat.

Lider Grupe "I" je trenutno Latvija sa sedam pobjeda i samo jednim porazom, a potom slijede Srbija, Grčka, Turska, Belgija i Velika Britanija.