Kvalifikacije za EURO: BiH doživjela težak poraz u Luksemburgu
(Izvor: reprezentacija.ba)

Fudbalska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine na gostovanju u Luksemburgu.

Večeras su odigrane utakmice pretposljednjeg kola kvalifikacija u grupi "J".

Luksemburg je s uvjerljivih 4:1 savladao reprezentaciju BiH, koja je igrala bez nekoliko standardnih igrača, uključujući i kapitena Edina Džeku.

Luksemburžani su poveli već u šestoj minuti meča golom Mathiasa Olesena, a u 30. minuti za 2:0 pogodio je Gerson Rodrigues. Nihad Mujakić je nespretno postigao autogol u 55. minuti za 3:0.

Gol utjehe za BiH je u sudijskoj nadoknadi postigao Renato Gojković, ali samo nekoliko trenutaka kasnije Rodrigues je postavio konačni rezultat 4:1.

Portugal je u gostima očekivano savladao selekciju Lihtenštajna 2:0, a Slovačka je s 4:2 savladala Island i tako potvrdila plasman na EURO, baš kao što je to ranije učinio i Portugal.

Portugal iz devet odigranih utakmica ima maksimalnih 27 bodova, a Slovačka je druga sa 19. Luksemburg je sakupio 14 bodova, Island ima deset, a BiH je peta s devet bodova. Lihtenštajn je na dnu tabele bez bodova.

Izabranici selektora Save Miloševića u nedjelju će u posljednjem kolu kvalifikacija u Zenici igrati protiv selekcije Slovačke.

Fudbalska reprezentacija BiH Nogometna reprezentacija BiH Luksemburg kvalifikacije
Sergej Barbarez Nogometni savez BiH Fudbalski savez BiH Fudbalska reprezentacija BiH
0 19.04.2024 18:15