Kristofersen ponovo najbolji u Garmischu
(Izvor: EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO)

Norveški skijaš Henrik Kristoffersen pobijedio je danas u slalomu, trci Svjetskog kupa voženoj u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu. Kristoffersen, koji je slavio i juče, pobijedio je rezultatom 1:52,66 minuta i preuzeo je vodstvo u plasmanu slalomaša.

On sada ima 356 bodova, 49 više od sunarodnika Lucasa Brotena, dok je treći u poretku slalomaša Nijemac Linus Strasser sa 278 bodova.

Kristoffersen je u današnjoj trci za 0,35 sekundi bio brži od Britanca Davea Rydinga, dok je treće mjesto osvojio Štraser sa 0.47 sekundi zaostatka za pobjednikom.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa prvi je Švicarac Marco Odermatt sa 1.200 bodova, Norvežanin Alexander Aamodt Kilde je drugi sa 825, dok treće mjesto zauzima Austrijanac Matthijas Majer sa 692 boda.