Kraj Odermattove serije u veleslalomu, Meillard slavio u Saalbachu
(Izvor: EPA-EFE/GIAN EHRENZELLER)

Švicarski skijaš Loic Meillard pobjednik je posljednjeg veleslaloma u sezoni voženog danas na finalu Svjetskog kupa u Saalbachu. Meillard je slavio rezultatom 2:36,27 sekundi. Drugo mjesto osvojio je skijaš iz Andore Joan Verdu, koji je za pobjednikom zaostao 0,71 sekundu, dok je treći bio Švicarac Thomas Tumler sa 0,79 sekundi zaostatka.

Trku je obilježila i velika greška Švicarca Marca Odermatta u drugoj vožnji. Osvajač Velikog kristalnog globusa i malog u veleslalomu je bio vodeći poslije prve vožnje, ali drugu nije završio, pa je tako propustio priliku da upiše i 13. uzastopnu pobjedu u toj disciplini, odnosno desetu ove sezone.

Odermattu je poslije trke uručen kristalni globus za veleslalom. On je takmičenje u ovoj disciplini završio sa 900 bodova, Meillard je drugi sa 468, dok je treći Hrvat Filip Zubčić sa 402 boda.

U generalnom plasmanu, Odermatt ima 1.902 boda kao vodeći, ispred Meillarda, koji je sakupio 943 i Austrijanca Manuela Felera, koji ima 872 boda.

Sutra je u Saalbachu na programu slalom za skijaše.