Košarkaši Partizana izgubili od Reala u Beogradu
(Izvor: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Košarkaši Real Madrida u trećoj utakmici play-offa Eurolige u Beogradu nakon mnogo neizvjesnosti savladali su Partizan rezultatom 82:80 i tako smanjili vodstvo u seriji na 2-1.

Izabranici Željka Obradovića su prošle sedmice dva puta savladali Real Madrid, ali su u "Štark Areni" pred domaćom publikom večeras upisali poraz.

Košarkaši Partizana su u prvoj četvrtini bili bolji sa 32:19, ali je Real Madrid drugu dionicu dobio rezultatom 26:16, pa je srbijanski tim na poluvremenu imao prednost od 48:45.

Košarkaši Real Madrida treću četvrtinu su dobili sa 21:15. Partizan je u zadnjoj četvrtini bio bolji sa 17:16, ali je španska ekipa u neizvjesnoj završnici došla do trijumfa rezultatom 82:80 i smanjila vodstvo Partizana u četvrtfinalnoj seriji.

Najefikasniji u redovima Reala je bio Walter Tavares sa 26 poena, a kod Partizana Zach LeDay i Alen Smailagić sa po 15.

Bh. košarkaš Džanan Musa na parketu je proveo nešto više od 30 minuta, a postigao je devet poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Naredni meč igra se ponovo u "Štark Areni", u četvrtak, 4. maja, od 20.30 sati.