Kanađanin Crawford osvojio zlato u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu
(Izvor: Reuters)

Kanadski skijaš James Crawford osvojio je danas zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu u francuskom Meribelu.

Crawford je pobijedio rezultatom 1:07,22 minuta i bio je za jednu stotinku brži od favorizovanog Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea.

Crawford je tako osvojio drugu medalju na velikim takmičenjima, poslije bronze u alpskoj kombinaciji na prošlogodišnjim Igrama u Pekingu. On još nema pobjedu u Svjetskom kupu.

Bronzanu medalju osvojio je Francuz Alexis Pintaurault sa 0,26 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Švajcarac Marko Odermat zauzeo je četvrto mesto, a iza njega bili su austrijski skijaši Raphael Haaser i Marko Švarc.

Branilac titule Austrijanac Vincent Kryerchmayr je 12. mjesto sa 0,87 sekundi zaostatka za pobjednikom.