Jumper u subotu protiv Banovićanki traži prvu pobjedu na povratku u Prvenstvo BiH za košarkašice
(Izvor: Fena/Vehid Begunić)

Košarkašice zeničkog Jumpera, ovosezonske povratnice u elitni razred bh. ženske košarke, u subotu će u okviru 2. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine ugostiti ekipu RMU Banovići (susret počinje u 16.00 sati).

Bit će to prilika da se i iskupe za prošlosedmični domaći poraz pred oko 500 gledalaca u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” od brčanskih Lavova (62:82).

-Mogu da kažem da razlika od minus 20 i nije bila baš realan odnos snaga na terenu, ali to je, možda, donekle i očekivano s obzirom da smo platili danak neiskustvu za naš poprilično mladi tim, koji ima prosjek godina od 20,6- kazao je danas na pres-konferenciji predsjednik tog kluba Almir Omerčević.

On je zahvalio navijačima na podršci u debiju na povratku te ih pozvao da nastave bodriti tim u nastavku sezone. Podvukao je kako imaju “užasno težak raspored u prvih četiri-pet kola”, ali da bi jedna ili dvije pobjede za njih bio ogroman uspjeh. Nada se da će prvu pobjedu upisati već u subotu.

-Rekao bih da smo prvo poluvrijeme i treću četvrtinu protiv Lavova odigrali jako dobro. U zadnju smo četvrtinu ušli s minus šest poena razlike i realno smo mogli da stignemo i preokrenemo rezultat, ali smo u ključnim trenucima promašili neke šuteve, koji bi nas sigurno dovely do egal utakmice te uz pomoć publike da preokrenemo rezultat- kazao je pomoćni trener Vedran Kulalić, koji najavljuje kako će u narednom periodu pokušati ispraviti greške iz prvog meča.

Nadaju se, dodao je, da će protiv banovićkih košarkašica ući smirenije te da će bolje otvoriti utakmicu, a što će im omogućiti bolju koncentraciju u završnici i prvu pobjedu.

-Bit ću kratka i jasna: Ta prošla utakmica nije realan rezultat. Ali, vjerujem u ovaj tim i vjerujem da ćemo sljedeću utakmicu, koja slijedi i koja nam je veliki izazov, izaći na teren i pobijediti - kazala je crnogorska košarkašica Jelena Kapisoda.