Yule pobijedio u slalomu u Chamonixu iako je poslije prve vožnje bio posljednji
(Izvor: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER)

Švicarski skijaš Daniel Yule pobijedio je danas u slalomu u trci Svjetskog kupa u Chamonixu iako je poslije prve vožnje bio posljednji, 30. Yule je pobijedio rezultatom 1:36,24 minuta, uprkos tome što je za vodećim poslije prve vožnje Francuzom Clementom Noelom zaostajao gotovo dvije sekunde.

To je njegova sedma pobjeda u Svjetskom kupu, a sve ih je ostvario u slalomu.

Do danas, nijedan skijaš u historiji nije uspio da pobijedi u trci Svjetskog kupa kada je poslije prve vožnje bio posljednjeplasirani.

Drugo mjesto zauzeo je Švicarac Loic Meillard sa 0,16 sekundi zaostatka, a treći je bio Noel sa 0,18 sekundi zaostatka.

Do velikog preokreta došlo je zbog naglog porasta temperature i topljenja snijega na stazi. Yule je drugu vožnju počeo prvi jer je bio posljednjeplasirani iz prve vožnje, pa je imao najbolje uvjete, u odnosu na skijaše koji su poslije njega izlazili na stazu.

U današnjoj trci četvrto mjesto zauzeo je Austrijanac Manuel Feller, a peto mjesto podijelili su Norvežanin Henrik Kristoffersen i Austrijanac Dominik Raschner.

U plasmanu slaloma prvi je Feller sa 490 bodova, ispred Linusa Strassera iz Njemačke sa 326 i Yulea sa 285 bodova. Noel je četvrti sa 272 boda.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Švicarac Marco Odermatt sa 1.406 bodova, ispred Francuza Cypriena Sarrazina sa 684 i Fellera sa 609 bodova.

Takmičenje u Svjetskom kupu za skijaše nastavlja se narednog vikenda u Banskom u Bugarskoj, gdje će se voziti veleslalom i slalom.