Jokićev rekord sezone u pobjedi Denvera protiv Oklahome

Košarkaši Denvera pobijedili su prošle noći u gostima ekipu Oklahome poslije produžetka sa 131:126 u NBA ligi, uz sjajnu partiju srbijanskog centra Nikole Jokića kojem je nedostajala jedna asistencija za triple-double učinak. Jokić je meč završio sa 39 poena, što je njegov rekord sezone, a upisao je i deset skokova i devet asistencija. Najbolje ga je pratio Aaron Gordon sa 30 poena, Vlatko Čančar je dodao 19, a Bruce Brown 17 poena, 13 skokova i deset asistencija.

Na drugoj strani, najbolji je bio Shai Gilgeous-Alexander koji je postigao 31 poen, dok je srbijanski košarkaš Aleksej Pokuševski za 29 minuta na terenu upisao 13 poena, tri asistencije i jedan skok.

Denver sada ima 11 pobjeda i sedam poraza, dok Oklahoma ima skor 7/11.

Košarkaši Miamija prekinuli su niz od četiri vezana poraza pošto su na svom terenu slavili protiv Washingtona sa 113:105.

Miami je do pobjede vodio Kyle Lowry sa 28 poena, od čega je 24 postigao u prvom poluvremenu, Caleb Martin je dodao 24, dok je Tyler Herro ubacio 17 poena. Srbijanski košarkaš Luka Jović je ponovo bio starter, ali je na terenu proveo 12 minuta i za to vrijeme je upisao sedam poena i pet skokova.

U timu Washingtona najefikasniji je bio Kyle Kuzma sa 33 poena, dok je Kristaps Porzingis dodao 21 poen.

Košarkaši Bostona su na svom terenu bili bolji od Dallasa sa 125:112.

Najzaslužniji za pobjedu Bostona bio je Jason Tatum koji je upisao 37 poena i 13 skokova, a Jalen Brown je dodao 31 poen. Dallasu, koji je doživeo i treći poraz u posljednje četiri utakmice, nije pomogla još jedna sjajna partija Luke Dončića koji je postigao 42 poena.

Chicago je u gostima slavio protiv Milwaukeeja sa 118:113, predvođen DeMar DeRozanom koji je ubacio 36 poena i Nikolom Vučevićem i Zachom LaVineom koji su dodali po 18. U timu Milwaukeeja najbolji je bio Yanis Adetokunbo sa 36 poena, 11 skokova i šest asistencija.

New Orleans je nanio San Antoniu šesti uzastopni poraz, pošto je pobijedio taj tim sa 129:110. Zion Williamson je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 32 poena, Jonas Valancijunas je dodao 22 poena, dok je u redovima San Antonija najbolji bio Devin Vassell sa 26 poena.

Košarkaši Golden Statea pobijedili su Los Angeles Clipperse sa 124:107. Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Andrew Wiggins sa 31 poenom, Steph Curry je dodao 22, a Klay Thompson 19 poena. Kod Clippersa je bolji od ostalih bio Marcus Morris sa 19 poena.

Brooklyn je pobijedio Toronto sa 112:98, predvođen Kyriejem Irwingom koji je postigao 29 poena, Charlotte je slavio protiv Philadelphije sa 107:101, dok je Atlanta prekinula niz od sedam vezanih pobjeda Sacramenta slavivši protiv tog tima sa 115:106.

Košarkaši Detroita su bili bolji od Utah sa 125:116, u pobjedi Clevelanda protiv Portlanda (114:96) Donovan Mitchell je ubacio 34 poena, dok je Minnesota bila bolja od Indijane sa 115:101.