Jokićev novi rekord za pobjedu Denvera protiv Washingtona
(Izvor: Sporting News)

Košarkaši Denvera pobijedili su prošle noći u gostima ekipu Washingtona sa 127:109, u meču u kojem je srbijanski centar Nikola Jokić prešao brojku od 10.000 postignutih poena u NBA karijeri. Jokić je u pobjedi protiv Washingtona ubacio 29 poena, uz 13 skokova i osam asistencija za samo 26 minuta na parketu.

Njega je pratio Bones Hyland sa 17 poena, 15 je dodao Monte Morris, Aaron Gordon i DeMarcus Cousins su postigli po 14, poen manje je ubacio Austin Rivers sa 13, dok je Bryn Forbes utakmicu završio sa deset poena.

U timu Washingtona najefikasniji je bio Deni Avdija sa 19 poena, dok je Kristaps Porzingis dodao 16.

Košarkaši Charlottea su na svom terenu slavili protiv Atlante sa 116:106 i tako upisali treću pobedu u nizu.

Charlotte je do pobjede vodio Lamelo Ball sa 22 poena, 11 asistencija i osam skokova, Montrezl Harrell je ubacio 20 poena, dok je P.J. Washington postigao 13 od svojih 16 poena u posljednjoj četvrtini.

U timu Atlante najbolji je bio Clint Capela sa 17 poena i 15 skokova, dok je Trae Young upisao 15 asistencija ali uz samo devet poena.

Košarkaši Philadelphije su u gostima pobijedili Cleveland sa 118:114, predvođeni Joelom Embiidom koji je ubacio 35 poena uz 17 skokova.

James Harden je dodao 21 poen i 11 asistencija za pobjednički tim, dok je u timu Clevelanda bolji od ostalih bio Darius Garland sa 22 poena.

Košarkaši San Antonia pobijedili su Oklahomu sa 122:120, trojkom Lonnieja Walkera 1,8 sekundi prije kraja meča, a nakon što su ispustili prednost od 16 poena.

Walker je utakmicu završio sa 20 poena, dok je Dejounte Murray ubacio 26 uz 12 asistencija.

U timu Oklahome najefikasniji je bio Shai Gilgeous-Alexander sa 34 poena, Darius Bazley je dodao 25.

Pobjedu poenima uz zvuk sirene upisao je i Dallas koji je slavio protiv Brooklyna sa 113:111, a odlučujuću trojku postigao je Spencer Dinwiddie.

Luka Dončić je u osmoj pobjedi Dallasa u posljednjih devet utakmica upisao 37 poena, devet skokova i devet asistencija, dok je Dinwiddie meč završio sa 22 poena.

U timu Brookliya najbolji je bio Kevin Durant sa 23 poena, deset asistencija i šest skokova, dok je Goran Dragić ubacio 21 poen.

Boston je pobijedio Golden State sa 110:88, a meč je obilježila povreda lijeve noge Stepha Curryja koji se od finiša druge četvrtine nije vraćao u igru.

Celticse je do pobjede vodio Jason Tatum sa 26 poena i 12 skokova, dok je Jaylen Brown postigao 14 od svojih 26 poena u prvom poluvremenu.

Košarkaši Minnesote su pobijedili Los Angeles Lakerse sa 124:104 i tako upisali deveti trijumf u posljednjih deset utakmica.

Minnesotu je do pobjede vodio Karl-Anthony Towns sa 30 poena, od kojih je 16 ubacio u poslednjoj četvrtini, dok je Anthony Edwards pobjedi svog tima doprinjeo sa 27 poena.

Na drugoj strani, najbolji je bio LeBron James sa 19 poena. Lakersi su doživjeli i deveti poraz u posljednjih 11 utakmica.

Phoenix je bio bolji od Houstona sa 129:112, Utah je pobijedila Chicago sa 125:110, Millwaukee ekipu Sacramenta sa 135:126, New York je slavio protiv Portlanda sa 128:98, dok je Toronto bio bolji od Los Angeles Clippersa sa 103:100.