Izraelske snage ubile dva Palestinca

Izraelske snage ubile dva Palestinca

Izraelske snage ubile su dva palestinska militanta u sukobima u gradu Nablusu na Zapadnoj obali, izjavili su danas izraelski i palestinski zvaničnici.

Palestinsko Ministarstvo zdravlja potvrdilo je da su dvije osobe ubijene, a šest ranjeno u sukobu u Nablusu.

Ogranak palestinskog pokreta Fatah "Mučenici brigade Al Aksa" saopštio je da su poginuli Paletinci bili njihovi borci.

"Izraelske bezbjednosne snage koje su bile ispred kuće osumnjičenog našle su se na udaru vatre napadača i odgovorili su bojevom municijom i drugim načinima dok teroristi nisu neutralisani", navodi se u saopštenju izraelske policije.

U proteklih nekoliko mjeseci izraelske snage pojačale su racije unutar Zapadne obale nakon što su napadači iz te oblasti izvršili nekoliko smrtonosnih udara na ulicama gradova u Izraelu.

federalna.ba/Srna

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

žrtve Palestinac Izrael Palestina Zapadna obala