Igokea pobijedila Zvezdu i obezbjedila majstoricu polufinala ABA lige
(Izvor: StarSport)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras na gostovanju od ekipe Igokee sa 68:81 (13:23, 18:22, 17:20, 20:16), pa je ekipa iz Laktaša izjednačila na 1:1 u polufinalnoj seriji ABA lige. Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 17 poena, Dejan Davidovac je postigao 12 poena uz tri skoka, dok su Jordan Loyd i Marko Simonović upisali po 11 poena.

U pobjedničkoj ekipi bolji od ostalih bio je Anthony Clemmons sa 18 poena, Edin Atić je dodao 17 poena, a Stefan Pot je postigao 14 poena uz četiri skoka.

Igokea je bolje otvorila meč i već u prvoj četvrtini povela je sa 18:4, da bi na kraju prve dionice vodila sa 10 poena razlike.

I u nastavku domaći tim je držao vodstvo, a uspio je i da uveća prednost na 17 poena razlike, ali je Zvezda ipak do kraja prvog poluvremena smanjila rezultat na 45:31.

Treća četvrtina nije donijela nikakvu promjenu, domaći tim je nekoliko puta vodio sa maksimalnom prednošću od 21 poena razlike, a na kraju četvrtine vodili su sa 65:48.

Zvezda je u posljednjoj četvrtini uspjela da dođe do jednocifrenog zaostatka, ali ne i do potpunog preokreta.

Drugi meč polufinala ABA lige izmedju Mornara i Budućnosti igra se kasnije večeras. Budućnost vodi sa 1:0 u seriji.

Treća odlučujuća utakmica polufinala ABA lige Zvezde i Igokee, igra se 11. maja u Beogradu.