Hrvatska pobijedila Francusku, Danska bolja od Austrije
(Izvor: EPA-EFE/Mohammed Badra)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobijedila je večeras u Parizu Francusku sa 1:0, u utakmici četvrtog kola Grupe 1 Lige nacija A.

Jedini gol na stadionu Francuska postigao je Luka Modrić u petom minutu iz jedanaesterca.

Penal je dosuđen pošto je Ibrahima Konaté napravio prekršaj u šesnaestercu i srušio Anta Budimira.

Aktuelni svjetski šampioni su tokom utakmice imali prilike preko Kylijana Mbappéa, Karima Benzeme i Konatéa, ali nisu uspjeli da savladaju golmana hrvatskog tima Ivicu Ivušića.

Hrvatska je tako prvi put u istoriji pobijedila Francusku.

U drugoj utakmici u toj grupi Danska je u Kopenhagenu pobijedila Austriju sa 2:0.

Domaći su poveli golom Jonasa Winda u 21. minutu, a pobjedu je obezbijedio Andreas Olsen pogotkom u 37. minutu.

Poslije četiri kola Danska je prva na tabeli sa devet bodova, Hrvatska ima sedam, trećeplasirana Austrija četiri, a Francuska je posljednja sa dva boda.