Holandija: Najveći broj umrlih od Drugog svjetskog rata
Broj umrlih u Holandiji ove godine dostigao je najvišu stopu od Drugog svjetskog rata zbog pandemije virusa korona, saopšteno je danas iz Kancelarije za nacionalnu statistiku /CBS/.
Prema podacima CBS, do prošle sedmice registrovano je oko 162.000 umrlih ili za 13.000 više od očekivanog broja.
"Ovakvo povećanje broja umrlih nije registrovano od Drugog svjetskog rata", ističe se u saopštenju.
Tokom prvog talasa pandemije umrlo je oko 9.000 ljudi više nego u uobičajenim okolnostima između početka marta i početka maja. Od početka drugog talasa sredinom septembra prijavljeno je 6.000 umrlih više nego tokom uobičajenih okolnosti.
U Holandiji je od početka pandemije virusom korona zaraženo 770.400 ljudi. Umrlo je više od 11.000 pacijenata.
federalna.ba/Srna
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.