Hutter i Brignone pobjednice superveleslaloma u Garmischu

Austrijska skijašica Cornelija Hutter i Italijanka Federika Brignone pobjednice su današnje trke u superveleslalomu koja je vožena u sklopu Svjetskog kupa u Garmisch-Partenkirchenu.

Činilo se da će Brignone poslije sigurne vožnje pobijediti, ali je Hiter, koja je u jednom trenutku bila 0,18 sekundi sporija, nadoknadila zaostatak, pa su obje zauzele prvo mjesto.

Hutter i Brignone završile su trku za 1:18,19 minuta.

Treće mjesto zauzela je Austrijanka Tamara Tippler uz zaostatak od 0,82 sekunde.

Naša Elvedina Muzaferija trku je završila na 38. mjestu.

To je bila posljednja trka prije početka Zimskih olimpijskih igara u Pekingu. U trci nisu učestvovale Amerikanka Mikaela Shiffrin i Čehinja Petra Vlhova, kao ni svjetska šampionka u superveleslalomu Lara Gut-Berhami iz Švajcarske.

Italijanka Sofija Goggia, koja je pobijedila u dva ovosezonska superveleslaloma, propustila je današnju trku zbog povrede.

Brignone je prva u superveleslalomu sa 477 bodova, 103 više od Elene Kurtoni i 145 više od Goggije.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa prva je Shiffrin sa 1.026 bodova, ispred Vlhove koja ima 1.009 i Brignone sa 772 boda.

Garmisch-Partenkirchen sport skijanje superveleslalom Federika Brignone Cornelia Hutter Tamara Tippler Sofia Goggia Mikaela Shiffrin
0 19.04.2024 20:25
0 19.04.2024 19:17
0 19.04.2024 00:01
0 18.04.2024 20:30
0 18.04.2024 17:49
0 17.04.2024 00:02