Haračić pogodio za minimalnu pobjedu Željezničara nad Slogom
(Izvor: Fena/Almir Razić)

Fudbaleri Željezničara pobjedili su večeras na Grbavici ekipu Sloge iz Doboja sa 1:0, u susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je uspio upisati šestu pobjedu u sezoni, a ponovo se kao zlatni džeker s klupe pokazao Dženan Haračić koji je nekoliko minuta nakon ulaska u igru uspio postići pobjedonosni pogodak.

U ovaj meč domaći su ušli i sa novim trenerom, s obzirom na to da je nekoliko dana ranije sporazumno raskinut ugovor sa Nerminom Bašićem, pa je Plave s klupe vodio Haris Alihodžić.

Domaći su se i u ovom meču dosta mučili, iako su veći dio meča bili bolji tim i stvorili mnogo više prilika, od kojih je najbolju imao Krpić u 40. minuti. No, na pogodak se čekalo do finiša, odnosno 80. minute, a glavni akteri su bili igrači koji su nekoliko minuta ranije ušli u igru, Al Jaber i Haračić.

Al Jaber je započeo akciju na sredini terena i lijepo uposlio Boljevića na desnoj strani, koji ubacuje loptu u šesnaesetrac do Haračića, a napadač Željezničara se dobro snalazi i iz okreta šalje loptu u sami ugao.

Danas je odigran još jedan duel 13. kola u kojem je Igman u Konjicu pobijedio Zvijedzu 09 sa 3:1, dok je u prvom meču ovog kola Velež u gostima savladao Gošk sa 4:0.

U nedjelju igraju Široki Brijeg - Posušje, Zrinjski - Tuzla City i Sarajevo - Borac.