Golden State slavio nakon preokreta
(Izvor: Ilustracija/NBCSport)

Košarkaši Atlante pobijedili su prošle noći na svom terenu Cleveland sa 120:118, i tako prekinuli seriju tog tima od četiri uzastopne pobjede.Gosti su u posljednjoj sekundi mogli da dođu do trijumfa, ali je šut sa pola terena promašio Donovan Mitchell.

Najbolji učinak u Atlanti imao je Dejonte Murray sa 29 poena, pet asistencija i četiri skoka, rekord sezone je ostvario Onyeka Okongwu sa 21 poenom, uz devet uhvaćenih lopti, a double-double učinak je zabilježio Trae Young sa 16 poena i 10 asistencija.

Srbijanski košarkaš Bogdan Bogdanović je u pobjedničkom timu za malo više od 22 minuta na terenu postigao 12 poena, uz dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

U gostujućem timu bolji od ostalih je bio Mitchell sa 44 poena, uz po pet skokova i asistencija. On je tako izjednačio klupski rekord LeBron Jamesa sa 10 uzastopnih utakmica na kojima je postigao 40 ili više poena.

Darius Garland je postigao 27 poena, dok je Evan Mobley ostvario double-double sa 20 poena i 15 skokova.

Ovim porazom Clevelanda prvo mjesto u Centralnoj diviziji osigurao je Milwaukee.

Cleveland se nalazi na četvrtom mjestu Istočne konferencije sa 48 pobjeda i 29 poraza, dok je Atlanta deveta sa polovičnim učinkom 38/38.

Charlotte je na gostovanju savladao Oklahomu sa 137:134, i tako zabilježio treći vezani trijumf.

Gosti su na početku posljednje dionice bili u zaostatku osam poena, ali su to uspjeli da nadoknade sjajnom igrom P.J. Washingtona.

On je 22 od svojih rekordnih 43 poena postigao u posljednjoj četvrtini, a uz to je dodao šest skokova i pet asistencija.

Théo Maledon je upisao 19 poena i devet uhvaćenih lopti, dok je double-double ostvario Nicholas Richards sa 14 poena i 11 skokova.

Zbog povrede zgloba za domaći tim nije igrao najbolji strijelac Shai Gilgeous-Alexander.

Isaiah Joe je bio najefikasniji u Oklahomi sa 33 poena, Jalen Williams je postigao 31 poen, a Joshua Giddey  je za triple-double nedostajala jedna asistencija (31 poen, 10 skokova i devet asistencija).

Na teren se nakon povrede noge vratio srbijanski košarkaš Aleksej Pokuševski. On je posljednji meč odigrao krajem decembra, a protiv Charlotte je proveo deset minuta na terenu i zabilježio dvije blokade i jedan skok.

Oklahoma se nalazi na 10. mjestu Zapadne konferencije, posljednjem koje vodi na play-inn turnir sa skorom 37/39, a Charlotte  je na pretposljednjoj 14. poziciji Istoka sa 26 pobjeda i 51 porazom.

Golden State je na svom terenu bio bolji od New Orleansa sa 120:109, i prekinuo niz gostiju od pet uzastopnih pobjeda.

Gosti su krajem druge četvrtine vodili sa 20 poena razlike (63:43), da bi u nastavku aktuelni šampioni napravili preokret.

Do pobjede ih je vodio Stephen Curry sa 39 poena (šut za tri 8/15), uz po osam skokova i asistencija, Paul Jordan je postigao 21 poen, a Klay Thompson je dodao 17 poena.

Brandon Ingram je imao najbolji učinak u New Orleansu sa 26 poena, osam skokova i sedam asistencija, Trey Murphy treći je zabilježio 21 poen, a CJ McCollum je postigao 15 poena.

Golden State je sada na šestom mjestu Zapada sa 40 pobjeda i 37 poraza, dok je New Orleans osmi sa skorom 38/38.

Washington je na svom terenu savladao Boston sa 130:111, uz double-double učinke Kristaps Porziņģis (32 poena i 13 skokova) i Deni Avdija (25 poena i 10 skokova).

Pobjede na domaćem terenu ostvarile su i ekipe Toronta i Memphisa.

Memphis je do sedme vezane pobjede stigao savladavši Orlando sa 113:108, dok je kanadski tim bio bolji od Miamija sa 106:92.