Fudbalerke Lyona osvojile osmu titulu u Ligi šampiona
(Izvor: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO)

Fudbalerke Lyona osvojile su večeras rekordnu osmu titulu prvaka Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona u Torinu pobijedile branioca titule Barcelonu sa 3:1.

Pred nešto više od 32.000 gledalaca na Juventusovoj Allianz areni u Torinu, Lion je već poslije 33 minuta vodio sa 3:0. Francuska ekipa povela je u šestom minutu golom Amadine Henry, prednost je udvostručila Ada Hegerberg u 23. minutu, a treći gol postigla je Catarina Macario u 33.

Jedini gol za Barcelonu postigla je Alexija Putellas u 41. minutu. To je bio njen 33. gol u sezoni i 11. u Ligi šampiona.

Hegerberg se na teren vratila poslije pauze od 20 mjeseci zbog povrede, a sa 59 golova u 60 utakmica najbolji je strijelac u Ligi šampiona.

Lyon je osvojio osam titula u posljednjih 12 sezona u Ligi šampiona.

Trener Lyona Sonia Bompastor postala je prva žena koja je kao igrač i trener osvojila Ligu šampiona. Prethodno, kao igrač osvojila je titule 2011. i 2012. godine.

Barcelona je prije današnjeg imala samo jedan poraz tokom cijele sezone.