videoprilog Edine Sućeska (Dnevnik 2 - Sport)

Fudbaleri Tuzla Cityja pobijedili Široki Brijeg

Fudbaleri Tuzla Cityja u 26. kolu WWin lige Bosne i Hercegovina na stadionu Tušanj savladali su Široki Brijeg rezultatom 3:1 (1:1).

Domaći su ofanzivnije otvorili utakmicu i već u 2. minuti preko Mirzada Mehanovića imali prvu priliku. Širokobriježani su uzvratili u 16. minuti kada je šutirao Luka Mamić.

Potom bilježimo prilike pred oba šesnaestraca, ali bez finalizacije sve do 40. minute kada Mirzad Mehanović skoro sa pola centra matira golmana gostiju.

U 41. minuti Širokobriježani su tražili gol nakon šuta Bože Prusine i odbijanja lopte o liniju, ali sudija nije pokazao na centar.

Ipak, u 44. minuti gosti dolaze do izjednačenja prelijepim golom Mihaela Kuprešaka.

U nastavku sve do 70. minute igralo se između dva šesnaesterca sa povremenim šansama. U 70. minuti u šesnaestercu gostiju oboren je Mehanović, a sudija Dragan Petrović je pokazao na bijelu tačku. Sigurni realizator bio je Ajdin Nukić.

Tačka na utakmicu stavljena je u sudijskoj nadoknadi kada je za 3:1 pogodio Huso Karjašević.

Tuzla City će u narednom kolu gostovati GOŠK-u u vrlo važnoj utakmici u borbi za opstanak, dok će Široki Brijeg ugostiti Igman.