Fudbaleri Milana šampioni Italije

Fudbaleri Milana osvojili su večeras šampionsku titulu u Serie A, pošto su na gostujućem terenu pobijedili Sassuolo sa 3:0, u utakmici posljednjeg, 38. kola.

Borba za titulu vodila se do posljednjeg kola u Serie A između dva velika gradska rivala, Milana i Intera. Milan je uoči današnjih utakmica imao 83 boda, dva više od aktuelnog šampiona Intera.

Milan je protiv Sassuola ostvario 26. pobjedu i sa 86 bodova osvojio šampionsku titulu. Crveno-crni poveli su golovima Oliviera Girouda, u 17. i 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Franck Kessie u 36. Kod sva tri pogotka asistent je bio Rafael Leao.

To je 20. šampionska titula u historiji Milana, a Inter je ostao na 19.

Inter je danas na svom terenu pobijedio Sampdoriju sa 3:0.

Domaći su poveli golom Ivana Perišića u 49. minutu, a zatim je dvostruki strijelac bio Joaquin Correa, koji je golove postigao u 55. i 57. minutu.

Inter je sezonu završio sa 84 boda i igra naredne sezone u Ligi prvaka, zajedno sa Napolijem i Juventusom, koji su zauzeli treće i četvrto mjesto.

Petoplasirani Lazio i šestoplasirana Roma igrat će u Ligi Evrope, a Fiorentina, koja je sezonu završila na sedmom mjestu, u Ligi konferencija.