Francuz Allegre osvojio prvu pobjedu u Svjetskom kupu u superveleslalomu u Garmischu
(Izvor: EPA-EFE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT)

Francuski skijaš Nils Allegre osvojio je svoju prvu pobjedu u Svjetskom kupu u superveleslalomu u Garmisch-Partenkirchenu u subotu, pošto su favoriti trke gurnuti sa postolja.

Allegre, 30-godišnji Francuz, završio je 0,18 sekundi ispred Italijana Guglielma Bosca, a treći je  bio Švicarac Loic Meillard sa zaostatkom od 0,25 sekundi.

Marco Odermatt i Cyprien Sarrazin, koji su dominirali brzinskim disciplinama u posljednjih mjesec dana, završili su van podijuma.

Allegre je u Svjetskom kupu od 2016. godine, ali nikada nije stigao do postolja u 102 starta. On je bio u najboljoj formi ove sezone, završivši kao četvrti u Val Gardeni u decembru.

- Šta se dogodilo? Ne znam - rekao je Allegre njemačkoj mreži ZDF.

- Iskreno, imao sam dobar osjećaj na snijegu, a moje skije su neke od najboljih u ovim uslovima - kazao je.

Allegre je rekao da se "jutros nije osjećao previše dobro, pomalo umorno. Ali prema mom iskustvu, znam da ne treba vjerovati kako se ponekad osjećaš".