Francuska ubjedljiva protiv Australije

Fudbalska reprezentacija Francuske savladala je Australiju s ubjedljivih 4:1 u prvom kolu grupe “D“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Australci su bolje otvorili utakmicu i poveli u ranoj fazi, tačnije u devetoj minuti kada je Craig Goodwin s pet metara “zakucao“ loptu u francusku mrežu. Ipak, to nije previše poremetilo favorizovane Francuze koji su do kraja prvog dijela igre potpuno preokrenuli rezultat. Prvo je Adrien Rabiot lijepo glavom u 27. pogodio za izjednačenje, a zatim je pet minuta kasnije asistirao Olivieru Giroudu za vodstvo 2:1.

U nastavku potpuna dominacija aktuelnih svjetskih šampiona, koji su pokazali snagu. Ponovo su u kratkom vremenskom razmaku postigli dva gola. Prvo je pogodio Kilyan Mbappe u 68, a tri minute kasnije je i svoj drugi pogodak postigao Giroud za ispostaviće se konačnih 4:1.

Ranije danas u prvom kolu grupe “D“ Danska i Tunis odigrali su 0:0.