Francuska pobjedom protiv Engleske izborila polufinale
(Izvor: EPA-EFE/Rolex dela Pena)

Fudbalska reprezentacija Francuske savladala je Englesku rezultatom 2:1, plasiravši se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Francuzi su poveli u 17. minuti golom Aureliena Tchouamenija, a tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme susreta.

Englezi su drugo poluvrijeme započeli boljom igrom, koju su krunisali u 53. minuti kada je sviran penal nad Bukayom Sakom, nakon čega je Harry Kane izjednačio s bijele tačke.

Francuska je ponovo povela u 78. minuti golom Oliviera Girouda, dok su Englezi još jednom imali priliku izjednačiti s bijele tačke.

Kane je i drugi put preuzeo odgovornost, ali je šutirao visoko preko gola što je Englesku koštalo eliminacije.

Francuska će na putu do novog finala u srijedu igrati protiv Maroka, te ima priliku da odbrani titulu svjetskog prvaka.