Fiorentina poražena od Empolija, Sampdorija bolja od Verone
(Izvor: EPA-EFE/Claudio Giovannini)

Fudbaleri Empolija pobijedili su danas na svom terenu Fiorentinu sa 2:1, u utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Dušan Vlahović je u 57. minutu doveo Fiorentinu u vodstvo svojim 11 golom u sezoni, čime je izbio na čelo liste strijelaca. Pored toga, srbijanski reprezentativac je postao i prvi igrač Fiorentine koji je u jednoj kalendarskoj godini postigao 28 golova.

Međutim, domaći tim u finišu meča uspeo da preokrene rezultat i osvoji sva tri boda. Prvo je Filippo Bandinelli u 87. minutu izjednačio na 1:1, da bi dva minuta kasnije pobjedu Empoliju donio Andrea Pinamonti.

Fiorentina je doživjela sedmi poraz u sezoni i trenutno je osma na tabeli sa 21 bodom, dok je Empoli deseti sa dva boda manje.

Pobjedu na domaćem terenu upisala je i Sampdorija koja je sa 3:1 bila bolja od Verone.

Verona je poslije prvog poluvremena vodila sa 1:0 pogotkom Adrijana Tameza u 37. minutu, ali je na samom početku nastavka, u 51. minutu, Antonio Candreva poravnao rezultat.

Pobjedu Sampdoriji donijeli su Albin Ekdal u 77. i Nicola Murru u 90. minutu.

Verona je deveta na tabeli italijanskog šampionata sa 19 bodova, dok je Sampdorija 15. sa isto toliko osvojenih bodova.