EURO 2021: Slovačka pobijedila Poljsku, remi Španije i Švedske u Sevilli
(Izvor: AA)

Utakmica prvog kola grupe "E" Evropskog prvenstva između Španije i Švedske na stadionu La Cartuja u Sevilli završena je bez golova, javlja Anadolu Agency (AA).

Španci su dominirali od početka utakmice i propustili nekoliko velikih prilika. U drugom poluvremenu Šveđani su počeli igrati malo otvorenije i imali su veliku priliku za prednost u 61. minuti.

Švedska reprezentacija doživjela je prvi veliki udarac uoči Evropskog prvenstva nakon što je Zlatan Ibrahimović morao otkazati nastup zbog povrede. Problem je napravio i koronavirus jer je utakmicu propustio Dejan Kulusevski, koji je zaražen.

U grupi "E" se nalaze Španija, Poljska, Slovačka i Švedska. Evropsko prvenstvo je na programu od 11. juna do 11. jula.

Slovačka pobijedila Poljsku

U susretu prvog kola grupe "E" Evropskog prvenstva u St. Petersburgu Slovačka je pobijedila Poljsku rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Slovačka je povela u 18. minuti golom Roberta Maka. Lopta je uz pomoć stative i golmana završila u mreži za veliko slavlje Slovaka.

Poljska je izjednačila na početku drugog poluvremena golom Karola Linettyja.

Grzegor Krychowiak je u 62. minuti zaradio crveni karton i isključenje. Nekoliko minuta nakon isključenja poljskog fudbalera Slovačka je postigla gol za vodstvo od 2:1.