Džeko strijelac u pobjedi Rome, Dinamo Zagreb slavio u Rusiji
(Izvor: EPA-EFE/HUGO DELGADO)

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su večeras na neutralnom terenu u Torinu ekipu Real Sociedada sa ubjedljivih 4:0, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evropa.

United je na "Puškaš Areni" poveo u 27. minutu golom Bruna Fernandesa, isti igrač je u 57. minutu duplirao prednost engleskog tima, da bi Marcus Rashford u 65. minutu povisio na 3:0. Ubjedljivu pobjedu Uniteda potvrdio je Daniel James u 90. minutu.

Jednom nogom u narednoj rundi je i Tottenham, koji je večeras u Budimpešti pobijedio Wolfsberger sa 4:1.

Ekipa Josea Mourinha je pitanje pobjednika na ovom meču riješila poslije samo 35 minuta igre. Golovima Son Heung Mina u 13, Garetha Balea i 28. i Lucasa u 34. minutu, Tottenham je stigao do velikih 3:0.

Utješni gol za Wolfsberger postigao je Michael Liendl u 55. minutu sa penala, a konačan rezultat postavio je Carlos Vinicius u 90. minutu.

Fudbaleri Rome su u gostima slavili protiv Brage sa 2:0, golovima Edina Džeke u petom i Borje Mayorala u 87. minutu.

Olympiakos je na svom terenu pobijedio PSV sa 4:2.

Andreas Bouchalakis je u devetom minutu donio vodstvo Olympiakosu, izjedančio je Eran Zahavi pet minuta kasnije, a za novu prednost grčkog tima pogodio je Yann M'Vila u 37. minutu.

Zahavi je u 40. minutu ponovo poravnao rezultat, Youssef El Arabi je u drugom minutu sudijske nadokande vremena pogodio za 3:2, a pobjedu Olympiakosa potvrdio je Georgios Masouras.

Fudbaleri Young Boysa pobijedili su kao domaćini Bayer Leverkusen sa 4:3.

Vodio je Young Boys 3:0 na poluvremenu golovima Christiana Fassnachta u trećem, Teosona Siebatcheua u 19. i Elija Meschacka u 44. minutu.

Bayer je u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja pogocima Patrika Schicka 49. i 52. i Mousse Diabyja u 68, a pobjedu domaćem timu donio je Siebatcheu u 89. minutu.

Fudbaleri zagrebačkog Dinama su u gostima pobijedili Krasnodar sa 3:2.

Golove za Dinamo su postigli Bruno Petković u 15. i 54. minutu i Iyay Atiemwen u 75. minutu, dok su strijelci za Krasnodar su bili Marcus Berg u 28. i Viktor Claesson u 69. minutu.

Na meču Slavije iz Praga i Leicestera nije bilo golova.

Revanš mečevi su na programu za nedjelju dana.

sport fudbal nogomet Evropa liga Edin Džeko Roma Dinamo Zagreb Tottenham Leicester Wolfsberger Manchester United Real Sociedad
0 19.04.2024 00:01
0 18.04.2024 20:30
0 18.04.2024 17:49