Dvostruka olimpijska šampionka u brzom klizanju završila karijeru
(Izvor: EPA-EFE/KIMIMASA MAYAMA)

Dvostruka olimpijska šampionka u brzom klizanju Nana Takagi saopštila je danas da je završila svoju profesionalnu karijeru."Odlučila sam da završim sportsku karijeru", rekla je japanska takmičarka na konferenciji za medije u Tokiju, prenijeli su tamošnji mediji.

Nana Takagi (29) je 2018. godine na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu osvojila zlatne medalje u masovnom startu i timskoj potjeri, dok je u Pekingu ove godine došla do srebra u timskoj potjeri.

Ona i njena mlađa sestra Miho postale su prve takmičarke u brzom klizanju, koje su učestvovale na tri olimpijska takmičenja.

U karijeri je osvojila i tri zlatne medalje na svjetskim prvenstvima u timskoj potjeri, a njena mlađa sestra je između ostalog olimpijska šampionka u trci na 1.000 metara.