Dva iranska drona gađala skladište u pomorskoj bazi Al-Salam u Abu Dhabiju

Dva iranska drona gađala skladište u pomorskoj bazi Al-Salam u Abu Dhabiju
(Izvor: AA)

Dva iranska drona u nedjelju su gađala skladište u pomorskoj bazi Al-Salam u Abu Dhabiju, izazvavši požar, ali bez ljudskih žrtava, saopćilo je Ministarstvo odbrane Ujedinjeni Arapski Emirati.

U saopćenju objavljenom na društvenoj mreži kompanije X, sa sjedištem u SAD-u, Ministarstvo je navelo da su specijalizirani timovi reagovali na incident.

Napad je doveo do požara u dva kontejnera u kojima su bili uskladišteni materijali, navodi se u saopćenju.

SAD i Izrael su u subotu izveli napad na Iran, pri čemu je ubijeno više visokih iranskih zvaničnika, uključujući Khameneija. Teheran je uzvratio nizom napada dronovima i raketama usmjerenih na Izrael, američke ciljeve i nekoliko zemalja Zaljeva.

Iranski ministar vanjskih poslova Abbas Araghchi izjavio je u nedjelju da su državne institucije ostale netaknute te da bi uskoro mogao biti izabran novi vrhovni vođa.

AA/federalna.ba

Iran