Dva gola Mitrovića za remi Fulhama i Liverpoola

Fudbaleri Fulhama i Liverpoola odigrali su danas u Londonu neriješeno 2:2, u utakmici prvog kola Premiershipa. Dvostruki strijelac za Fulham bio je srbijanski reprezentativac Aleksandar Mitrović, u 32. i u 72. minutu sa penala, dok su golove za Liverpool postigli Darwin Nunez u 64. i Mohamed Salah u 80. minutu.

Povratnik u Premiership, ekipa Fulhama je odigrala dobar meč na Craven Cottageu, dva puta je vodila, ali je vicešampion Engleske uspio da stigne do izjednačenja i boda.

Fulham je do prednosti je stigao u 32. minutu kada je Mitrović prvi put zatresao mrežu Alissona. Kenny Tete prošao po desnoj strani i uputio odličan centaršut, a Mitrović je nadvisio u skoku Trenta Alexander Arnolda i glavom loptu poslao u mrežu "crvenih".

Liverpool je bio opasniji tek po ulasku Nuneza u drugom poluvremenu, a upravo je on u 64. minutu donio izjednačenje ekipi Jurgena Kloppa.

Domaća ekipa je do novog vodstva stigla u 72. minutu pošto je siguran sa bijele tačke bio Mitrović. Prethodno je srbijanski napadač i iznudio penal pošto ga je u kaznenom prostoru srušio Virgil van Dijk.

Konačan rezultat je u 80. minutu postavio Salah, nakon asistencije Nuneza.

Liverpool je u samoj završnici meča mogao do preokreta, ali je sjajan udarac Hendersona "zaustavila" prečka.

Fudbaleri Fulhama će u drugom kolu Premiershipa gostovati Wolverhamtonu, dok će ekipa Jurgena Kloppa dočekati Crystal Palace.