Dva gola Edina Džeke u pobjedi Intera protiv Bologne
(Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI)

Fudbaleri Intera pobijedili su večeras na svom terenu u Milanu Bolognu sa 6:1, u utakmici četvrtog kola Serije A i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Inter je poveo u šestom minutu golom Lautara Martineza, a prednost je udvostručio Milan Škrinjar u 30. minutu. Četiri minuta kasnije gol je postigao i Nicolo Barella, a strijelac četvrtog kola bio je Matias Vecino u 54.

Poslije toga dvostruki strijelac bio je Edin Džeko, koji je golove postigao u 63. i 68. minutu. Jedini gol za Bolognu postigao je Arthur Theate u 89. minutu.

Inter ima tri pobjede i prvi je na tabeli sa 10 bodova.

Bologna, koju sa klupe predvodi srbijanski trener Siniša Mihajlović, pretrpjela je prvi poraz i sedma je na tabeli sa sedam bodova.

Ranije danas Fiorentina je pobijedila Genou sa 2:1, a večeras igraju Salernitana i Atalanta.