Dugački redovi za ulazak na stadion u New Jerseyju u zbog pojačanih bezbjednosnih mjera

Dugački redovi za ulazak na stadion u New Jerseyju u zbog pojačanih bezbjednosnih mjera
(Izvor: AA)

Navijači u dugačkim redovima čekaju na ulazak na stadion u New Jerseyju na finalnu utakmicu Svjetskog prvenstva između fudbalskih reprezentacija Argentine i Španije zbog pojačanih bezbjednosnih mjera jer će večerašnjem duelu prisustvovati i američki predsednik Donald Trump.

Utakmica počinje u 21 sat po srednjoevropskom vremenu, a Tajna služba je preuzela obavezu za bezbijednost utakmice, zbog čega pojedini navijači čekaju u redu i do dva sata, prenio je BBC.

Na stadionu postoje dva nivoa bezbjednosnih provjera koje sprovode Tajna služba i Uprava za bezbijednost saobraćaja, koja je inače zadužena za bezbjednosne kontrole na američkim aerodromima, pa su navijači i predstavnici medija morali da prolaze kroz skenere slične onima na aerodromima.

Kapije za navijače otvorene su četiri sata prije početka utakmice, a organizatori su povremeno otvarali dodatne ulaze kako bi smanjili gužve.

Beta/federalna.ba

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Svjetsko prvenstvo finale Španija Argentina