Dortmund bolji od Wolfsburga za prvo mjesto, Bochum slavio protiv Freiburga
(Izvor: EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN)

Fudbaleri Borussije Dortmund pobijedili su danas u gostima Wolfsburg sa 3:1, u utakmici 13. kola njemačke Bundeslige. Wolfsburg je poveo već u drugom minutu golom Wouta Weghorsta, Dortmund je izjednačio u 35. minutu pogotkom Emrea Cana sa penala, da bi Donyell Malen u 55. minutu pogodio za vodstvo gostujućeg tima.

Konačan rezultat postavio je Erling Haaland u 81. minutu, koji se vratio na teren poslije nekoliko nedjelja odsustva zbog povrede.

Dortmund je upisao desetu pobjedu u šampionatu i prvi je na tabeli sa 30 bodova, dva više od Bayerna iz Minhena koji ima meč manje. Ekipa Wolfsburga je sedma sa 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Bochuma su na svom terenu slavili protiv Freiburga sa 2:1. Freiburg je poveo u 52. minutu golom Phillippa Lienharta, a pobjedu domaćem timu donijeli su Sebastijan Polter u 54. i srbijanski fudbaler Miloš Pantović u 82. minutu.

Ekipa Freiburga je treća na tabeli sa 22 boda, dok je Bochum na 12. poziciji sa 16.

Fudbaleri Herthe i Augsburga su odigrali neriješeno 1:1, Hoffenheim je pobijedio Greuter Furth u gostima sa 6:3, dok je Keln bio bolji od Borussije M'gladbach sa 4:1.