Đoković u polufinalu Australian opena
(Izvor: EPA-EFE/LUKAS COCH)

Branilac titule na Otvorenom prvenstvu Australije u Melbourneu srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se danas u polufinale tog turnira pošto je pobijedio 12. igrača svijeta Amerikanca Taylor Fritza poslije četiri seta, 7:6, 4:6, 6:2, 6:3.

Prvi teniser svijeta pobijedio je poslije tri sata i 48 minuta. Teniseri su uprkos brojnim brake loptama osvajali gemove na svoje servise u prvom setu i odigran je tie-brake, koji je Đoković dobio sa 7:3.

Fritz je u prvom gemu drugog seta oduzeo servis Đokoviću, koji je u nastavku imao nekoliko prilika za brake. On je u osmom gemu poslije velike borbe propustio četiri brake lopte i Fritz je poveo sa 5:3. Amerikanac je sačuvao prednost brakea i izjednačio u meču.

Prvi teniser svijeta dobro je počeo treći set, oduzeo je servis Fritzu u drugom gemu, poslije ukupno 16. brake lopte u meču i poveo je sa 2:0. Poslije toga je bez izgubljenog poena osvojio gem na svoj servis, a zatim je u posljednjem osmom gemu napravio novi brake za vodstvo u meču.

Đoković je u šestom gemu četvrtog seta oduzeo servis Fritzu, koji je odmah vratio brake, ali je srbijanski igrač ponovo napravio brake i poveo sa 5:3. Poslije toga je bez većih problema osvojio gem na svoj servis i poslije prve meč lopte 11. put se plasirao u polufinale turnira u Melbourenu.

On će igrati protiv pobjednika meča Italijana Jannika Sinnera i Rusa Andreya Rubleva.