Đoković osvojio deveti trofej na Australian Openu, 18. grend slem titulu
(Izvor: EPA-EFE/DEAN LEWINS)

Srbijanski teniser Novak Đoković odbranio je danas titulu na Australian openu u Melbourneu, pošto je u finalu pobijedio četvrtog igrača svijeta Danila Medvedeva iz Rusije poslije tri seta 7:5, 6:2, 6:2. Đoković je devetu titulu u Melbourneu osvojio poslije sat i 53 minuta. On je u 28. grend slem finalu osvojio 18. grend slem trofej u karijeri i sada ima dva manje od rekordera Švicarca Rogera Federera i Španca Rafaela Nadala.

Prvi teniser svijeta je dobro počeo meč, igrao je ubjedljivo i brzo i poveo je sa 3:0, ali je Medvedev poslije toga uspio da izjednači na 3:3. Obojica su poslije toga osvajali gemove na svoje servise sve do 12. kada je Đoković napravio novi brejk i osvojio prvi set.

Medvedev je već u prvom gemu drugog seta oduzeo servis Đokoviću, ali je srbijanski igrač poslije toga osvojio četiri uzastopna gema i poveo sa 4:1. On je igrao sigurno, napravio je brejk i u osmom gemu i stekao dva seta prednosti.

Đoković je bio ubjedljiv u nastavku, koristio je veliku nervozu i lošije servise Medvedeva i poveo sa 3:0. Ruski teniser je poslije toga uspio da osvoji gem na svoj servis i smanjio na 1:3. Poslije toga su obojica osvajali gemove na svoje servise, a Đoković je u posljednjem, osmom gemu napravio novi brejk i osvojio treći uzastopni trofej u Melbourneu, ukupno deveti.

Medvedev je prekinuo niz od 20 pobjeda, igrao je u svom drugom grend slem finalu i pretrpio drugi poraz. Prethodno je 2019. godine bio finalista US Opena, gdje je izgubio od Nadala poslije pet setova.

Đoković nikada nije izgubio u polufinalu i finalu prvog grend slem turnira u sezoni.