Dodik u Beogradu s Vučićem, dva dana nakon posjete direktora CIA-e

Dodik u Beogradu s Vučićem, dva dana nakon posjete direktora CIA-e
(Izvor: Arhiva)

Milorad Dodik, predsjednik bh. entiteta RS, danas se u Beogradu sastao s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem. O ovom susretu Vučić se oglasio na Instagramu, te je kazao kako je sastanku prisustvovao i ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić.

“Veoma dobar razgovor s predsjednikom RS-a Miloradom Dodikom. Na sastanku su dominirale ekonomske teme, ali smo izvršili zajedničku analizu globalnih i regionalnih prilika”, napisao je Vučić na Instagramu.

Ovaj sastanak došao je dva dana nakon posjete direktora CIA-e Williama Burnsa našoj zemlji, ali i susjednoj Srbiji. Zanimljvo, predsjednik Srbije se susreo s ambasadorom Rusije prije današnjeg sastanka, gdje je glavna tema razgovora bila situacija na Kosovu, i mogućnost nasilnog otvaranja mosta na Ibru.

federalna.ba

Milorad Dodik Aleksandar Vučić