Derbi starih rivala na Grbavici okončan rezultatom 2:2

Derbi prepun uzbuđenja odigrali su danas na stadionu Grbavica Željezničar i FK Sloboda.

U okviru 15. kola m:tel Premijer lige BiH susret starih rivala okončan je remijem 2:2 (1:1).

Fudbaleri Slobode su poveli već u drugoj minuti kada je nakon kornera strijelac za veliko slavlje bio Alen Kurtalić. U nastavku susreta Željezničar je imao inicijativu, napravili su nekoliko izglednih prilika, ali mreža Slobode ostaje netaknuta. Sve do 22. minute kada su gosti došli do 1:1 preko Luke Juričića. Lopta se nakon gužve pred golom Slobode odbila od prvotimca domaćina i odsjela iza leđa golmana Slobode Adnana Golubovića.

Do odlaska na odmor gledali smo sjajan meč Plavih i Crveno – crnih.

Preko Saida Husejinovića u 26. minuti Sloboda je bila na korak do novog vodstva, ali iskusni ofanzivac pogađa prečku.
I domaćini su zaprijetili preko Mehmeda Alispahića, no Golubović majstorski brani njegov udarac.

Fudbaleri Slobode su pružili sjajnu partiju i sasvim zasluženo na odmor se odlazi sa egalom 1:1. Nakon predaha tempo igre je nešto opao, a Crveno – crni su dobro stajali na terenu. Mirnom igrom nisu dopustili domaćinama da dođu do ozbiljnih prilika pred našim golom. Štaviše, u 68. minuti preko Husejinovića Sloboda je ponovo imala sjajnu priliku, ali njegov udarac sa 25 metara prolazi kraj stative Željezničara. U 72. minuti Jasmin Osmić trese mrežu domaćina, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Samo tri minute kasnije Željezničar dolazi do preokreta i vodstva 2:1. Bila je to kombinacija Petra Boje i Semira Štilića, a kapiten Plavih neometan pogađa za vodstvo domaćina.

U finišu derbija Dejan Uzelac imao je šansu za poravnanje, no bio je neprecizan nakon kornera. Igrala se 87. minuta.  Ipak, novi šok Crveno - crni priređuju domaćinima u 89. minuti. Mladi Adi Alić sjajno fintira odbranu domaćina i rutinski trese mrežu Filipa Erića za konačnih 2:2!

FK ŽELJEZNIČAR – FK SLOBODA 2:2 (1:1) Stadion Grbavica.

Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka).

Pomoćnici: Sreten Udovičić (Prijedor) i Igor Radaković (Prijedor).

Četvrti sudija: Sabrija Topalović (Zenica).

Delegat: Milan Janković (Trebinje).

Žuti kartoni: Stevanović (Željezničar), A. Beganović, Predragović, Maksimović (Sloboda).

Strijelci: 0:1 – Kurtalić (2'), 1:1 – Juričić (22'), 2:1 – Štilić (75'), 2:2 - Alić (89').

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Kosorić, Mujezinović (od 62. Veselinović), Juričić (od 77. Lendrić), Štilić (od 85. Miletić), Alispahić, Milićević, Bojo, Ikić, Bekrić.

Šef stručnog štaba: Amar Osim.

FK SLOBODA: Golubović, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Maksimović (od 70. Alić), Osmić, Predragović.

Šef stručnog štaba: Gradimir Crnogorac.