Debakl Sarajeva na Bilinom polju, Tuzla City slavio rezultatom 5:1

U zaostalom susretu 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva, u svom prvom susretu u ulozi domaćina na Stadionu “Bilino polje” u Zenici, poraženi su od Tuzla Cityja rezultatom 1:5 (0:2).

Bio je to prvi poraz ekipe koju s klupe predvodi Feđa Dudić, nakon tri pobjede.

Tuzlaci su vrlo rano oslobodili pritiska te već u 10. minuti, nakon kornera sa lijeve strane, došli u vodstvo preko Damira Mehidića. Njega je na vrhu peterca proigrao Ante Hrkač, koji je bio uspješniji u skok duelu s Vlatkom Drobarovim te proslijedio loptu za Mehidića, koji je savladao golmana Belmina Dizdarevića.

Gosti su na 2:0 povisili nakon penala u 43. minuti, kojeg je prethodno skrivio Nemanja Tomašević. On je u svom 16-ercu oborio Amadouoa Coulibalyja, a siguran realizator sa “bijele tačke” za goste bio je Petar Mišić.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije nakon samo 14 sekundi igre, Coulibaly je povisio vodstvo Tuzlaka na 3:0. Mišić je uzeo loptu Drobarovu te uposlio Coulibalyja, koji je postigao gol za 3:0.

Nakon nekoliko poluprilika i šuteva sa distance u prvom poluvremenu, Sarajevo je do tada najbolju šansu imalo u 53. minuti. Rezervista Hamza Čataković šutirao je sa oko 15-ak metara, ali je lopta otišala preko prečke. Uzvratio je minute kasnije Mišić, čiji je šut završio pored desne stative golmana Nevresa Fejzića.

Nigerijac Muhammed Musa spasio je u 62. minuti tim Sarajeva izbacivši loptu ispred gostujućih napadača u korner. Veliku šansu za goste imao je i u 72. minuti Mićo Kuzmanović, koji je prešao nekoliko domaćih igrača te izbio sam pred golmana Dizdarevića, ali mu je pri pokušaju driblinga golman Sarajeva vrhovima prstiju izbio loptu.

Tuzla City je na 4:0 povisio autogolom Andreja Đokanovića, koji je prilikom pokušaja da izbije loptu nakon centaršuta Belmina Mešanovića sa desne strane, pogodio vlastitu mrežu.

Peti gol za goste postigao je rezervista Semir Smajlagić u 90. minuti nakon solo prodora, a počasni gol za Sarajevo djelo je Čatakovića u trećem minutu sudijskog dodatka za konačnih 1:5.

Susret je sa tribina zeničkog stadiona, koji će i u nekoliko narednih mečeva jesenjeg dijela sezone biti domaći teren za nogometaše Sarajeva, promatralo oko 5.000 gledalaca.