Crna Gora savladala Sloveniju i izborila plasman u glavnu rundu
(Izvor: EPA-EFE/Zsolt Czegledi)

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore priredila je senzaciju i plasirala se među 12 najboljih selekcija na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj i Mađarskoj.

Crnogorski rukometaši savladali su danas u Debrecinu, u trećem kolu, Sloveniju 33:32 (16:19) i kao drugoplasirani u "A" grupi izborili drugu fazu takmičenja. Nastup u grupi završili su sa dva trijumfa i porazom.

Slavili su protiv Sjeverne Makedonije 28:24, a jedini poraz doživjeli su od Danske 30:21.

Crnogorski rukometaši napravili su čudo, tokom cijelog meča pružili su otpor rivalu i imali priključak, a u samom finišu, kada se to nije očekivalo, priredili iznenađenje.

Oslabljeni neigranjem Miloša Božovića, Stevana Vujovića i Stefana Čavora zbog koronavirusa i povrijeđenog Mirka Radovića, crnogorski rukometaši odigrali su finiš za pamćenje i ostvarili jednu od najvećih pobjeda.

Crna Gora je u prvom poluvremenu dva puta imala prednost (8:7 i 9:8), a u 20. minutu bilo je 11:11. Slovenija je sa četiri vezana pogotka povela 15:11, a prednost od četiri gola imala je u 37. minutu (23:19).

Crna Gora u 50. minutu uspjela je da izjednači (28:28), a šest minuta kasnije i da povede (32:31). Finiš i uloga junaka ponovo je pripao crnogorskom golmanu Nebojši Simiću, koji je odbranio dva sedmerca i režirao pobjedu svog tima.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je igrač utakmice, Branko Vujović sa devet golova, po pet su dodali Miloš Vujović i Božo Anđelić, a jedan manje Radojica Čepić.

U slovenačkoj selekciji, koja nakon poraza završava takmičenje na EP, po šest pogodaka postigli su Tilen Kodrin i Jure Dolenec.

U drugom meču "A" grupe, u 20 sati i 30 minuta, sastaće se Danska i Sjeverna Makedonija.