Chelsea pobijedio Everton
(Izvor: EPA-EFE/Andrew Yates)

Fudbaleri Chelseaja pobijedili su večeras u Liverpoolu domaći Everton sa 1:0, u utakmici prvog kola Premiershipa.

Jedini gol postigao je Jorginho iz jedanaesterca u devetom minutu nadoknade prvog poluvremena. Penal je dosuđen poslije starta Abdoulaya Doucourea na Benu Čilvelu.

To je prva pobjeda Chelseaja na Goodisonu još od 2017. godine.

Utakmicu je obilježila i teška povreda noge fudbalera Evertona Bena Godfreya, koji je nespretno startovao u pokušaju da stigne do lopte.

Njemu je nekoliko minuta ukazivana pomoć na terenu, a zatim je u 17. minutu na nosilima iznijet sa terena. Everton je saopštio da je defanzivac prebačen u bolnicu.

U sljedećem kolu Chelsea će dočekati Tottenham u londonskom derbiju, a Everton će u Birminghamu igrati protiv Aston Ville.

Ranije danas Fulham i Liverpool odigrali su neriješeno 2:2, Bournemouth je pobijedio Aston Villu sa 2:0, a Leeds je sa 2:1 pobijedio Wolverhampton.

Newcastle je sa 2:0 pobijedio novajliju u ligi Nottingham Forest, dok je Tottenham bio ubjedljiv protiv Southamptona, 4:1.